hakkimizda-1947.jpg

Firmamız ;

    1960 yılında Mustafa PEKÖZCAN tarafından torna ve kaynak atölyesi olarak iş hayatına ilk adımını atmıştır.1980 yılında Faruk PEKÖZCAN işletmesiyle AR-İŞ MAKİNE KAZAN VE ÇELİK KONSTRÜKSİYON İNŞ. SAN. olarak sektörde yerini almıştır.Sürekli değişen teknolojiye ayak uydurarak hızla gelişen ARİŞ MAKİNE, 2006 yılında kurumsallaşarak Limited şirketi olmuştur.1500 m²'lik yeni tesisi ve son teknolojik makine parkuru ile her türlü talebe cevap vererek müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

     ARİŞ MAKİNE, ana faaliyet konusu olarak ; yağ, yem, çeltik fabrikalarına ve diğer sanayi kuruluşlarına ihtiyaç duyulan her çeşit makine ve ekipmanı üretmektedir. 

     Ürün yelpazesi içinde ; anahtar teslim bitkisel yağ, madeni yağ, yem fabrikaları, dik deoderize kazanları, rafine (batch sistem ) kazanları, rafine montajı, ham yağ ünitesi imalat ve montajı, ekstraksiyon kazanları, ekstraksiyon montajı, kavurma (pişirme) tavaları, kızgın yağ kazanları, dik ve yatay helezonlar, konveyör bantlar, elevatörler, çöp sasör, baraban, evrika, paslanmaz ve karbon çelik silo imalatı, paslanmaz ve karbon çelik stok tankları imalatı, paslanmaz ve karbon çelik kazan imalatı, paslanmaz ve karbon çelik karıştırıcılar, çelik konstrüksiyon yapılar, çelik konstrüksiyon çatılar çeşitli makine ekipmanlarının imalat ve montaj işlerini yapmaktadır.

    ARİŞ MAKİNE, son yıllarda geniş ürün yelpazesine yenilerini ekleyerek atık su arıtma ve arıtma çamuru  termal kurutma tesisleri dahilindeki silo ve ekipmanları, taşıyıcı sistemleri , çelik konstrüksiyon yapı ve çatıları, big-bag torbalama sistemleri, imalat, montaj,izolasyon, otomasyon ve devreye alma sistemlerini kurmaktadır.

    Ayrıca 2014 yılında firma bünyesine katmış olduğu 60,35,25 Tonluk mobil vinç ve Fly Bom Platform araçları ile tüm Trakya bölgesinde hizmet vermektedir.

   ARİŞ MAKİNE, 2015 yılı içinde AR-GE çalışmalarına başlamış olduğu "Yenilenebilir Enerji Sistemleri" ile ilgili de üretim ve projelendirme çalışmalarına hız vermiştir. Genç, dinamik, konusunda uzman ve hedef odaklı çalışan, tecrübeli kadrosu ile Ülkemizde ve Dünya çapında Yenilenebilir Enerjisi Sistemleri üzerinde proje geliştirme, yatırım planlama ve anahtar teslim proje hizmetleri ile eksiksiz hizmet ve kaliteyi ön planda tutarak sektör içinde öncü olmayı hedefleyerek,  Yurtiçi ve Yurdışında yeni iş istihdamları sağlayan, çeşitli üretimler ve yatırımlar yapan bir güç haline gelmiştir.

 

urun1-8679.jpg
urun2-4569.jpg